116. Lyckas med rekrytering och kultur på konsultbolag med Helene Hammarberg – People & Culture Manager på TRUESEC

Helene på ants, executive search, rekrytering inom IT - techproffs

Hur får man egentligen en konsult att trivas och stanna på ditt företag? Det får vi svar på idag då Helene Hammarberg gästar Techrekpodden. Helene berättar om sina erfarenheter som talangchef från HiQ och hur man kan arbeta för att lyckas med både rekrytering och kultur på ett konsultbolag. Vi får även höra om att arbeta värderingsstyrt, att skapa trygga ledare och mycket mer!

Avslutningsvis berättar Helene om sin nuvarande roll på TRUESEC och bland annat om hur de arbetar med att dela kompetens på företaget.

Hör gärna av dig!

Fyll i formuläret så berättar vi mer om hur vi kan hjälpa dig!
Söker du jobb eller praktik? Kolla in vilka roller vi rekryterar här. 

    Jag har läst och samtycker till användarvillkoren.

    Läs mer

    Hej, och välkommen att signa upp dig till Ants nyhetsbrev! 👋

    Vi gillar att kunskapsdela och vill gärna göra det med dig! Om du signar upp på vårt nyhetsbrev kommer du en gång i månaden få ta del av våra bästa tips och insights om techrekrytering och techbranschen.

    Fyll i din mejladress så ses vi i inkorgen inom kort! ✉️

      Jag har läst och samtycker till användarvillkoren.